• The product Srixon AD 333 [12-pack] LOGOBOLLAR has been added to comparison list.

Srixon AD 333 [12-pack] LOGOBOLLAR

Tillgänglighet: I lager

245,00 kr
  • Köp 24 för 240,00 kr /enhet och spara 3%
  • Köp 36 för 235,00 kr /enhet och spara 5%
  • Köp 48 för 230,00 kr /enhet och spara 7%
  • Köp 96 för 225,00 kr /enhet och spara 9%
Per Dussin

Översikt

Srixon AD 333 [12-pack] LOGOBOLLAR

Hur den jämför sig med andra bollar: Denna boll främjar en hög utgångsvinkel och penetrerande bollflykt för längre avstånd. Den starka, penetrerande bollflykten ger en flackare bana för större carry och rull. Ytterligare en fördel som ger stor mjuk känsla är PinPoint kontroll.

Per Strand (11 HCP) på Golfbollen.nu om Srixon AD 333: Srixon AD 333 har en påtagligt mjukare känsla i närspelet än till exempel Srixon TriSpeed. Srixon AD 333 har blivit lite av en personlig favorit då den har mycket av allt. Den går tillräckligt långt, den har absolut en bra mjuk känsla på och runt greenerna och den håller dessutom bra. Det är inte förvånande att Srixon AD 333 många år i rad är en storsäljare bland våra logobollar.

Srixon AD 333 [12-pack] LOGOBOLLAR

Dubbelklicka på bilden ovan för att se bilden i originalstorlek

Zooma ut
Zooma in

Fler bilder

* Obligatoriska fält

245,00 kr

Detaljer

350kr i klichékostnad tillkommer vid 1-2 färg och 625:- vid 3-5 färger, vid repeat order utgår ingen klichékostnad. Fraktfritt vid order över 3000:-

Produktetiketter

Använd mellanslag för att åtskilja etiketter. Använd apostrof (') för fraser.

Produktetiketter

Använd mellanslag för att åtskilja etiketter. Använd apostrof (') för fraser.